سازمان WWF روسيه به کمک دوربين هاي هايک ويژن ، لک لک هاي در خطر انقراض را تحت نظر مي گيرد !

هايک ويژن– Hikvision به عنوان کمپاني پيشرو در حوزه محصولات و راه حل هاي امنيتي نو آورانه ، فناوري هاي هوشمند نظارت تصويري خود را در اختيار انجمن جهاني حيات وحش قرار قرار مي دهد . اين انجمن که WWF يا World Wildlife Fund معروف است از دوربين هاي هايک ويژن جهت حفاظت يکي از نادرترين پرندگان شرق دور که در منطقه آمور روسيه زندگي مي کند کمک گرفته است. لک لک ها به عنوان يکي از اجزاي حرم غذايي حساسيت بسياري نسبت به آلودگي آب و خاک دارند ، در طي سالهاي اخير تغييرات آب و هوايي و خشک شدن تالاب ها باعث شده تا اين مهم بيش از پيش مورد توجه قرار بگيرد . لک لک هاي موسوم به Oriental storks به عنوان يکي از نشانه هاي سلامت ايستم حوضه آمور به حساب مي آيند . از اين رو تعداد اين گونه ها و ميزان توليد مثل آنها مي تواند نقش مهمي در حفاظت از اين ايستم محلي داشته باشد .

 

WWF روسيه به کمک هايکويژن

اين لک لک هاي نادر هر ساله به وقت بهار از جلگه هاي رودخانه يانگ تسه در چين به منطقه آمور پرواز مي کنند و اغلب آشيانه خود را بر روي درختان بسيار بلند مي سازند لذا مشاهده و نظارت آنها ، کاري بسيار دشوار است . محققان براي ديدن و تحت نظر گرفتن اين لک لک ها گاهي ساعتها بدون حرکت در نزديکي آشيانه آنها به انتظار مي نشينند تا بدون جلب توجه آنها را تحت نظر داشته باشند . تا اينکه در سال 2019  سازمان WWF ،  شش دستگاه دوربين هايک ويژن را براي تحت نظر گرفتن اين گونه ي نادر در چهار لانه شناسايي شده آنها در استان آمور نصب نمود. قيمت دوربين مداربسته  نصب شده البته به دليل تکنولوژي هايتک بکار رفته در آنها بسيار بالا بوده است.

 تصاوير ويديويي با کيفيت و طبيعي – Real Time دوربين هاي هايک ويژن به متخصصان کمک مي کند تا روند تخم گذاري و رشد جوجه هاي لک لک هاي نادر را از نزديک تحت نظر داشته باشند . يکي از مهمترين اهداف اين کار بررسي اين موضوع است که روند رشد و تعداد جوجه هاي لک لک در لانه هاي طبيعي با لانه هاي انساني که توسط WWF براي حفظ نسل اين گونه ساخته شده است با يکديگر متفاوت است يا خير ؟ در ماه مه دو تخم مرغ اوليه از لک لک هاي تحت نظر گذاشته شد . نکته ي مهم اين بود که کارشناسان انجمن WWF بصورت مستقيم روند تخم گذاري لک لک ها را توسط دوربين هاي پيشرفته هايک ويژن تحت نظر داشتند و با اينکه آشيانه آنها در ارتفاع بسيار بالايي بنا شده بود اما به لطف تکنولوژي پيشرفته هايک ويژن تصاوير با کيفيت بسيار بالايي براي محققان به نمايش درآمد . اين نخستين بار نيست که از دوربين هاي هايک ويژن جهت پوشش آشيانه پرندگان در مکان هاي صعب العبور و مرتفع استفاده مي شود . هايک ويژن به عنوان يک شرکت پيشرو در حوزه نظارت تصويري با ارائه محصولات نوآورانه و پيشرفته ، توانسته نياز مشتريان را در هر حوزه اي به نحو مطلوب پوشش بدهد .

بيشتر بخوانيد :  بهترين دوربين‌ مدار بسته   انواع دوربين مداربسته

 

 


مشخصات

تبلیغات

محل تبلیغات شما

آخرین مطالب این وبلاگ

آخرین ارسال ها

محل تبلیغات شما محل تبلیغات شما

آخرین جستجو ها


بیمه عمر و تامین آتیه پاسارگاد درب چوبی رسانه وبلاگ نویسی عجب رسميه بشاگرد کالا صنايع دستي در ايران برند نیوز هدلایت Dianna